| AestheticPerf a întrebat:

SalutTPU! Mi-am reisntalat Windows-ul si mi-am pus inapoi programele, jocuriele, etc. si acum nu stiu de ce jocurile imi merg sacadat, ( inainte nu mergeau ). Ajutati-ma va rog, spuneti-mi de ce sau ce sa fac.

4 răspunsuri:
| TheKingBacca a răspuns:

Instaleaza Geforce Experience [daca ai placa video nVIDIA].

| AestheticPerf explică (pentru TheKingBacca):

Si daca ma AMD?

| TheKingBacca a răspuns (pentru AestheticPerf):

Http://support.amd.com/en-us/download descarci AMD Autodetect instalezi.

| AndreiMihaiXD1 a răspuns:

Pai e simplu sunt 4 variante
1.ai alt windows mai nou.
Daca ai avut windows xp sau vista care consuma super putin ram e normal sa mearga mai greu windows 7 consuma mai mult windows 8 mai mult de cat 7 windows 8.1 consuma cat consuma si windows 8 windows 10 consuma un pic mai mult de cat windows 8.
2. tiai bagat ceva booster inainte de a reinstala windows-ul.
Exista boostere de genu care fac sa mearga mai bine de exempu rezer, geforge.
3.ai luat windows-ul cu mai putini biti de cat celalalt.
de exemplu eu am 64 biti si window pe 64 biti inainte am avut unul de 32 de biti si minecraft-ul imi mergea in 60-100 fps acum imi merge in 100-300 fps
4.ai alte setari.
pai da de exemplu ai pe minecraft render distance pe 12 sau 32 nu stiu si iti mege mai greu.
funda pls