| CalciuGabriel a întrebat:

Saluut TPU.Imi poate recomanda cineva o platforma de creat jocuri care sa nu-mi mearga in lag (am 4 gb ram, hd 400 graphics )? Am incercat si unity si cryengine dar se blocheaza.Si as avea nevoie de o platforma pe care totusi jocurile sa se vada bine, cu grafica buna, cu ceva asset-uri free pentru natura si etc. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| VirtXCat a răspuns:

Salut! Imi pare rau sa iti spun, dar si eu am avut aceeasi problema, nu puteam (am facut upgrade la pc) gasi un game engine puternic care sa mearga pe un pc salb, cum nu poti juca jocuri cu cerinte mari si grafici bune pe un pc slab + a developa un joc necesita mai multe resurse decat rularea acestuia (din experienta proprie). Inca un sfat, daca nu ai mai facut un joc pana acum si esti la inceput incepe prin a face ceva simplu intr-un engine simplu, chair daca graficele nu sunt stie cine ce si avanseaza pas cu pas spre proiecte mari.