| Cristian_8248 a întrebat:

Saut, in ultimul timp mi-am reinstalat windows-ul si mi-am luat minecraft, dar imi zice ca nu am un driver la placa video "accelerated OpenGL mode". Ma puteti ajuta cu ceva?

3 răspunsuri:
| Cristian_8248 explică:

Multumesc de raspunsul explicitblondyna9o, dar am un Toshiba cu placa video ''Mobile Intel(R) 4 Series Express Chipset Family straight face

| PolBoss a răspuns:

Probabil nu ai driverul placi video instalat in pc sau dat il ai fa un update la ultima versiune, sau poate ai o placa video slaba.

| blondyna9o a răspuns:

Http://www.nvidia.com/content/global/global.php de acolo alegi USA/Canada
Apoi click sus pe DRIVERS(nu pe altceva)
De acolo alegi modelul placii video si sistemul de operare, daca ai placa video nVIDIA. Daca ai placa video ATI intra pe http://www.amd.com/us/Pages/AMDHomePage.aspx si du-te cu mouse-ul sus in dreapta la FIND A DRIVER. De acolo iti alegi modelul placii video si sistemul de operare. Funda? :D