| LauraSauLura a întrebat:

Se joaca cineva Minecraft? big grin dacă da, aveți Chanel pe Youtube? Și dacă da laughing îmi dați și mie niște sfaturi? Legat de felul de prezentare, filmare, etc.

Răspuns Câştigător
| xr0sioRx a răspuns:

Da, eu joc happy. Nu am un canal popular, sunt la inceput.
Sfaturi:
1. Sa ai microfon cat de cat bun, sa se inteleaga ce zici.
2. Sa faci video la o rezolutie HD ( 1280x720p )
3. Sa ai un intro cat mai original si frumos.
4. Sa nu faci lucruri plictisitoare, cum ar fi: Sa tai copaci, sa minezi, sa explorezi. Astea le faci off-camera.
5. Sa nu triseziwinking.
6. Sa nu ai lag cand joci.
7. Sa nu ai un vocabular neadecvat.
8. Sa fi amuzanta, sa le placa oamenilor ce faci.
Cam astea is sfaturile mele.
Poti sa filmezi cu Fraps, dar un video de 20 de minute ocupa cam 10-15 gb din memorie + ca iti face lag, dar ai o calitate foarte buna la video. Poti sa folosesti si alte programe.
De randat poti sa randezi cu camtasia studio, sau cu movie maker, iti descarci un profil HD si iti faci video HD.
Inca un sfat :
9. Sa ai rezolutia la monitor mare, astfel incat sa ai video HD deja happy.
Bafta! happy.

| LauraSauLura explică (pentru xr0sioRx):

Mersi mult de ajutor big grin îmi dai și mie canalul tău?! big grin te rog frumos :3 happy