| rynaqui a întrebat:

Se potriveste placa asta video cu placa asta de baza? sunt noob :(

http://www.emag.ro/......550WF2-1GI

http://www.emag.ro/......GA-970A-D3

4 răspunsuri:
| Generation22 a răspuns:

Da... logic ca da nu iti dai si tu seama?
Placa de Baza este de la Gigabtye si placa video este tocmai pentru placa de baza Gigabytewinking dar trebuie sa ai grija ca daca iei placa video aia care este destul de mare adica de 1 giga trebuie sa ai si tu un procesor decent un Intel Dual Core de 2.60 Ghz ar fi potrivit altfel daca ai procesor mic si placa video mare procesoru avc trage joc placa video happy

| VanHelsinG007 a răspuns (pentru Generation22):

Da sunt de acord.placa video insa este f buna. duce jocurile pe medium iar unele chiar pe high

| rynaqui explică (pentru Generation22):

Pai m-am gandit la un amd FX 8100 care are 8 nuclee

| Generation22 a răspuns (pentru rynaqui):

Pai asta ar fi un procesor ar viitorului foarte bunwinking pai 8 nuclee iti dai seama ce zici tu acolo? frate cu 8 nuclee iti merge si cel mai nou joc aparut. procesoare cu 8 nuclee folosesc doar aia de la nasa... crezi ca ai ban de un asemenea procesor?