| leopardul92 a întrebat:

Seara buna, TPU! Am si eu o mica problemuta. Am un laptop Asus, windows 10. L-am reformatat, am bagat acelasi windows. Incerc sa rulez un joc si nu merge. Dau dublu click pe el, apare ca se incarca pentru 2 secunde si dispare imediat. Intrebarea care imi da eroare este, de ce nu imi merge, cand in urma cu o saptamana imi mergea? Acelasi joc, acelasi windows. Si faza mai tare este ca, un joc din aceeasi serie de jocuri, care este mult mai vechi imi merge. Este vorba de Total war:Rome 2 - nu merge si Total war:Empire- merge. Doar ca Empire este luat pe steam, Rome nu este. O avea vreo treaba? Drivere sunt instalate, totu.i ca in urma cu o saptamana.

1 răspuns:
| TrustMeIKnow a răspuns:

Ai instalat toate necesitatile pentru joc(_CommonRedist)? Nu stiu cum sa le numesc asa ca le scriu aici poate iti dai seama:
vcredist 2012, 2013, 2015, 2017
DirectX

Astea, daca ai zis ca Empire e cumparat si este mai vechi atunci se foloseste de cod mai vechi (nu e corect scris dar nu stiu ce am de nu imi vin cuvintele).
Incearca sa instalezi ce am listat mai sus si vezi poate ruleaza dupa. De multe ori si la cele pir@ate ai folderul ala, vezi daca il ai si instaleaza ce este in el.