| Polinco a întrebat:

Sistem Desktop PC ASUS ROG G11CB-RO003D cu procesor Intel® Core™ i7-6700 3.40GHz, Skylake™, 8GB, 1TB + 8GB SSD, DVD-RW, nVIDIA GeForce GTX 960 2GB, Free DOS, este bun de gaming? GTA V si CS:GO in cate fps-uri imi merge pe satarile date pe high?

4 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Probabil costă foarte mult pentru ce componente are.
GTX 960 este deja veche și slabă.
Acel calculator îl poți face în mai puțin de 3000 lei dar vei avea o placă video mult mai bună, GTX 1060/RX 480

| Mihai1810 a răspuns:

Nu e bine echilibrat probabil va face bottleneck. Ce buget ai pentru PC?

| Polinco explică (pentru Mihai1810):

Pai parintii mei mi-au zis ca-mi iau un PC de Gaming fulger(sti ce zic) de ziua mea. Cred ca ar cam da pe unul foarte bun vreo 7.000-6.000- 5.000 lei.