| Polinco a întrebat:

Sistem Desktop PC ASUS ROG G20CB-RO024T cu procesor Intel® Core™ i7-6700 3.40 GHz, Skylake™, 8GB, 1TB + 8GB SSD, Blu-Ray Disc Writer, nVIDIA GeForce GTX 1060 6GB, este foarte bun pentru Gaming? Cam in cate FPS-uri imi prinde in CS:GO sau GTA V?

Răspuns Câştigător
| xByte a răspuns:

Depinde de setari; gta v setari very high undeva la 100 in avg, iar CS:GO peste 200 constant ( la CS:GO fluctueaza si in functie de harta pe care joci, pe o harta poti sa ai 350, pe alta 250 si tot asa, dar nu ar trebui sa iti scada sub 200 ). Este un PC cu specificatii bune, si nu o sa ai probleme in nici un joc aparut. Singurul lucru pe care ti-l recomand sa il faci, este sa nu cumperi un desktop preasamblat, ci sa iti faci tu propriul sistem pe componente, deoarece iesi mult mai ieftin.

| xByte a răspuns (pentru xByte):

Am uitat sa precizez, CS:GO-ul fiind rulat cu setari maxime

1 răspuns: