| Costinel_Badea_1995 a întrebat:

Slut.As vrea sa imi cumpar un pc http://www.emag.ro/......DZXZV3BBM/

Problema este cu sursa de 200w:(
Eu as vrea sa va intreb daca 200w conteaza adica daca se poate arde sau scadea performanta in jocuri(nu ma intereseaza daca se aud mai tare ventilatoarele) Si inca ceva pot juca de ex:lol,dota,cs:go(medium, low) + alte jocuri (nu gta5 sau alte prosti) as vrea sa stiu si cate fps imi merg pe cs:go.Sall.Ms

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Sursa e OK pentru sistemul cu configurația din fabrică. Dar nu prea ai rezerve pentru a mai pune alte periferice. Cum ar fi o placă video ca lumea, că ăsta nu are decât cea integrată în placa de bază, care nu prea e pentru jocuri cu grafică intensivă.

| Costinel_Badea_1995 explică (pentru mihai69):

Pe mine m-ar interesa dota.lol

| alexboss2020 a răspuns:

Iti merge pc-ul daca il iei? Asta e intrebarea, sincer o sursa de 200w mas mira daca sar deschide calculatorul, poate o sa se deschida dar vezi ca peste 3-4 luni in timp o sa ti se strice din cauza sursei, normal ar fi sa ai una de 450-500w ca sa duca i3.Pentru Dota, LOL, CS GO, etc e bun pc-ul!