| andreimocanu2007 a întrebat:

Stie cineva sa ma ajute cu chestia asta?
Mi-am reinstalat windowsul, dupa ce ma intrat in el am inceput sa imi instalez aplicatiile pe care le folosesc adica: discord, gta v, fivem. Imi deschid discordul, intru in confa si vb cu baieti si am decis sa intru pe fivem dupa ce am intrat vad ca nu trec 10 sec ca-mi da crash fivem si discordul dintr-odata. Sa precizez ca inainte de a instala windowsul imi mergea foarte bine totul.

3 răspunsuri:
| marinaru777 a răspuns:

Sa faci update la windows pana la versiunea 20h2 pentru windows 10. Instaleaza nu numai update ci inclusiv driverele cele mai noi si altele utile sistemului.
Placa video trebuie setata pe performanta nu pe calitate.
Trebuie dezactivat si antimalware pentru ca scaneaza permanent si ingreuneaza sistemul.
https://blog.emsisoft.com/en/28620/antimalware-service-executable/

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Verifica daca ai instalat placa video, si ca nu esti pe cea integrată.

| andreimocanu2007 explică (pentru AlaSwek):

Aveam placa video instalata