| anncamarria a întrebat:

Stie cineva un link de unde pot downloada GTA? Nu conteaza ce fel de GTA.Doar sa fie. Fundaa :3

7 răspunsuri:
| anncamarria explică (pentru mihai69):

Dupa ce dau dublu click pe instaler, am dat extract intr-un folder de pe dekstop. Dupa ce a terinat de extractat, nu mi se deschide nimic.Ce pot face?

| mihai69 a răspuns (pentru anncamarria):

De pe saitul Chip.ro se descarcă o arhivă; se extrage cu 7zip și ar trebui să poți da dublu clic pe executabil... Tot în arhiva aia, mai e un fișier „readme.txt":
====
INSTALLATION INSTRUCTIONS

- After downloading GTA, double-click on the file "GTAINSTALLER.EXE".

- The program will ask you to extract the install files to a temporary folder.

- Once you have chosen a folder to extract to and the files are extracted, the GTA setup should automatically start (If not, double-click "SETUP.EXE").

- The Install program will start, follow the on-screen install instructions and choose where you would like to install GTA to.

- GTA will then be installed and a program group created for you in
"START > PROGRAMS > Rockstar Games > GTA" by default.

- You will NEED to run "GTA Settings" from the Program Menu BEFORE running the game for the first time.

- In GTA Settings you can customize your control options and select a language (English is default).

- Once you are done with GTA settings, choose "Save" to save your settings.

- You can now run GTA! Just click on "START > PROGRAMS > Rockstar Games > GTA > GRAND THEFT AUTO" to start.

- Once in-game you can change the resolution by pressing 'F11' and by choosing any of the listed resolutions.

- For Multiplayer action choose "Internet TCP/IP connection for Directplay" from the in-game menu.

- Have Fun!
====

Poți încerca și GTA2:
http://download2us.softpedia.com/......TALLER.ZIP

| anncamarria explică (pentru mihai69):

Da am vazut acel readme.txt. Dupa ce il extrag, nu mi se deschide nimic.Si nu pot deschide nici SETUP nici _ISDEL Vreo solutie? Daca imi rezolvi problema iti dau funda logic happy

| mihai69 a răspuns (pentru anncamarria):

Am testat dimineață pe o mașină cu WinXP SP3 și merge ca uns.
Ai urmat EXACT pașii descriși mai sus? Dacă da, și nu merge, atunci: clic dreapta pe executabil > proprietăți > alegi tab-ul „Compatibilitate" și bifezi să fie executat programul în modul compatibil cu o versiune de windows pe care știi sigur că merge (XP, 95 etc.) Probabil tu ai altă versiune (Vista, 7 sau chiar 8). Dacă ai SO pe 64 de biți, s-ar putea chiar să nu vrea nicicum...

| anncamarria explică (pentru mihai69):

Gta-ul 2 care mi l-ai dat nu e ce vreau eu laughing sunt un mic om si ma vad de sus.Eu ma gandesc sa-mi iau CD-ul si gata.Sa nu ma mai complic :/ Dar totusi merci...Sti alt joc gen GTA? In afara de Saint Row, Mafia, Driv3r,Driver Parallel Lines, Tota Observe si Watch Dogs...Tot asa open world.

| mihai69 a răspuns (pentru anncamarria):

Nu prea - eu prefer jocuri de strategie (Dune cu toate variantele, C&C, Warcraft... chestii d-astea). Sau... solitaire laughing