| RoMoBoy a întrebat:

Stie cineva un program sau un hack de aflat o parola de yahoo mail. Funda

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
1 răspuns:
| Kenzor1778 a răspuns:

Nu exista "hack-uri" pentru spart parole, indiferent de Windows(Cu exceptia sistemelor de operare de la Linux: Backtrack, Kali, la care iti trebuiesc scripturi). Sa o luam logic, acestea sunt niste sfaturi:
1) Cea mai intalnita metoda este asa numitul "Brute Force" care incearca sa ghiceasca parola contului/fisierului respectiv.
2) Sniffing-ul, adica urmarirea datelor de logare prin intermediul retelelor de Wi-fi (in general). Acestea se pot face de asemenea prin anumite soft-uri.
3) Keyloggerele care sunt foarte raspandite, chiar le poti lua de oriunde. Acestea sunt niste virusi care iti fura datele de logare prin intermediul logarii la momentul respectiv.
4) Metoda comuna este simpla. Mentionare! Acest procedeu functioneaza doar pe browserul Google Chrome. Te duci acasa la victima (in cazul in care este un prieten/vecin); iar acum va trebui sa intri in browser si:
Setari>Afisati setarile avansate>Parole si formulare>Gestionati Parolele.
Acolo o sa gasesti toate parolele victimei.
5)Urmarirea "Live". Sunt anumite programe in care poti studia activitatea fix in acel moment (bine inteles cu acel mic "lag"). Aceasta optiune este mai mult de "Trolling" pentru ca ai mai multe beneficii la acele soft-uri.