| AlexValentinn a întrebat:

Stiti cum se rezolva eroarea 0x00007b cand pornesti un joc? Am instalat gta 5 si nu merge ca imi da eroarea asta, la fifa 19 si 15 la fel. Stie cineva?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Exista un conflict de compatibilitate care trebuie analizat. Ori sistemul tau nu suporta fizic jocurile respective (procesor slab, memorie ram insuficienta etc), ori ai o versiune de joc pe 32 bit si o rulezi pe un Windows 64 bit sau invers.
Una dintre metode e sa folosesti Compatibility Mode, pe care il gasesti explicat in linkul de mai jos. Tot pe acea pagina gasesti si alte solutii pe care le poti incerca, astfel incat sa faci jocurile functionale.
https://windowsreport.com/program-doesnt-start-error-0x000007b/

| marinaru777 a răspuns:

Verifica windows daca este pe 32 sau 64 biti si jocul pe cat este, daca ai netframeworker 4.5?
Da update la windows.

| Florin_Denisov_1978 a răspuns:

Instalează ultimul driver de la placa ta video
Fă update la Windows
Instalează NetFramework ultima versiune
Instalează Java