| UserName250000 a întrebat:

TPU, cum pot rula o placa video virtuala GTX Gaming pe Intel HD Graphics ca sa pot rula mai bine jocurile? E posibil? Ca pe 3d Analyze sunt numai placi video dedicate slabe.

1 răspuns:
| mickeyMT a răspuns:

Ce ai vrea tu sa faci este de domeniul SF-ului. E ca si cum ai "resofta" un Logan si ai crede ca dupa procedura masina o sa aiba 400 de cai. De unde sa scoata saraca atat de mult daca "motorul" nu ii permite?
La fel si in cazul tau. Tu daca ai Intel hd graphics sub nicio forma nu vei putea sa scoti din grafica aia integrata performanta oricarei placi din familia gtx. Singura metoda este sa cumperi o placa video dedicata, si tocmai atunci poti sa incepi sa vorbesti de boost/overclock ca sa o faci sa ruleze mai bine anumite jocuri.