| anonim_4396 a întrebat:

Tpu...In legatura cu metin2...
Joc metin2chaos si....sunt ninja am lvl 45 deocamdata...
Am mai multe intrebari:
1.La jucatorii de lvl mai mare au armuri care in jurul lor se invarte ceva albastrulaughing pluteste ceva....cum se numesc armurile alea?

2.Cum sa imi fac caracterul sa fie bun pentru PvP?
Caracterul meu e asa:

Vit:43
Int:19
Str:12
Dex:90.

Da am lvl mic dar nu conteaza... spuneti-mi doar cum sa il fac sa fie bun...pentru..pvp.
Ms...fundita!:3:3:3

Răspuns Câştigător
| Santo2190 a răspuns:

Raspuns Prima Intrebare:
Acele armuri sunt de exemplu a setat un GA[game administrator] ca de la armura de la lvl 61[dau si eu un exemplu] sa fie la +8/+9 sa apara "ceva albastru"

Raspuns Intrebare 2:

Ninja [Atac] Dexteritate/Flexibilitate + Str, critica+patrunzatoare si putin semi-om

I-ar ca aparare ai nevoie de: 100% magie, 100% sabie, 100% 2 maini, 100% sageti, 100% pumnal, 100% rezistenta foc, 100%rezistenta fulger, 100% rezistenta otrava, 100%evantai, 100% clopot[universal] [deoarece este foarte greu sa pui asemenea bonusuri pe itm, iti recomand sa iti faci seturi]:

Anti War= 100% sabie, 100% 2 maini, 100% rezistenta magie, imun la necunostinta [bonusuri 1/5],[i-ar 6/7 sa ai dex/str/vit]
Anti Ninja= 100%pumnal, 100%sageti, 100%magie, 100% rezistenta otrava[bonusuri 1/5][i-ar 6/7 sa ai dex/str/vit]
Anti Saman=100%magie,100% clopot, 100%evantai, 100%rezistenta foc, 100%rezistenta fulger[bonusuri 1/5],[i-ar 6/7 sa ai dex/str/vit]
Sura=100%sabie,100magie,imun la incetinire[bonusuri 1/5],[i-ar 6/7 sa ai dex/str/vit]

9 răspunsuri:
| BoBoMuSic a răspuns:

Pai acel ceva care se invarte inseamna ca armura este +9 sau +8 si sa fie mai bun in pvp trebuie sa ii pui bonusuri gen:pentru atac semi om,str, dex, patrunzatoare/critica iar aparare aparare sabie, pumnal, aparare sageti/2maini,rezistenta magie si cam atat.

| ConstantinGDaniel a răspuns:

Cel mai bine e sa iti fac itemele cu Pv mare ex 1 k, 1.5 k. Pentru face iteme cu Pv mare trebuie sa adaugi niste bonusuri.

| LeeJiEun a răspuns (pentru BoBoMuSic):

Daa stiu.dar doar la o armura de ninja, doar la o armura de saman ...etc se invarte ceva albastru...nu sunt stelute.

| Ion_Gabriel-alin_1990 a răspuns:

Cam da... da

| LeeJiEun a răspuns (pentru Santo2190):

Si cum fac seturile?

| Santo2190 a răspuns (pentru LeeJiEun):

Am scris mai sus, iti iei mai multe itm de ex: iti iei 2 bratari una o faci anti sura una anti ninja pui pe o bratara bonusuri anti ninja le-am scris mai sus si pe cealalta anti sura... daca nu intelegi....lasa din nou raspuns cu id

| LeeJiEun a răspuns (pentru Santo2190):

Da..stiu cum sa faca anti ninja...dar cum fac 100% sabie 100% 2 maini?

| Santo2190 a răspuns (pentru LeeJiEun):

Pui pe fiecare itm, de ex sa zicem ca max pe un itm cade 25% sabie...pui pe fiecare itm 25% sabie pana ai 100%...si tot asa

| LeeJiEun a răspuns (pentru Santo2190):

Aaaaaa