| AbcDaBcDe a întrebat:

TPU mi-am luat acuma 2 zile o placa de baza Asus H61M-E si un procesor Intel celeron asa le-am pus acolo in carcasa am bagat fire tot si cand aprind acuma pc imi apare cu negru Asus acolo si dupa un patrat in care zice

The current BIOS do not fully support the boot device

Go to advanced > Boot > Csm parameters and ajust the Csm setting to enable the boot device

Deci va rog imi cautati si mie problema

aa da si versiunea de bios e Asus uefi bioa utility Ez mode

1 răspuns:
| IrealDeReal a răspuns:

Pai iti zice acolo ce sa faci... Intra in bios la setări,boot,categ parametrii csm si caută ceva de genul enable boot, ceva de genul... Ori restarteaza biosul(pe placa de baza are o baterie de litiu, opreste alimentarea cu curent la unitate, scoate bateria si bag-o iar) si încearcă ce am zis mai devreme, după care ar trebui sa reinstalezi windows