| AnghelFelix a întrebat:

TPU,salut am o problema cu castile.Le-am conectat mufele in spatele PC-ului dar nimic. microfonul merge perfect,dar sunetul in loc sa se auda in casti se aude in boxe. Apropo, Am windos XP.

1 răspuns:
| WolffBoy a răspuns:

Sa presupunem ca placa ta de baza arata asa :
http://aboutpc.weebly.com/uploads/1/3/2/4/13249182/8380100_orig.jpeg.

In dreapta sunt mufele de conactare a boxelor sau a castilor, care are urmatoarele culori:
1-Culoarea verde(Speaker sau Line Out):este pentru boze, inclusiv acelea de la casti
2-Culoarea Roz (Mic In):este pentru microfon
3-Culoarea albastra (Line In):este pentru a pune CD-player, MP3Player si altele asemanatoare.

Problema ta este ca ai conectat mufa castilor(cea a boxelor) la Line In (culoarea albastra) nu la Speaker (culoarea verde).