| dorinel97 a întrebat:

Uitati:am un laptop dell vostro a860. vreau sa instalez windos xp sp3 si am dat ca first boot device cd/dvd room. dar cand introduc cd-ul in cd room nu imi apare acea imagine cum sa apas orice tasta pentru a incepe bootare. vreo solutie?

3 răspunsuri:
| chronoStrix a răspuns:

Dupa ce ai introdus CD-ul in unitate si ai apasat butonul de restart, apasa F8 repetat pana iti intra intr-un meniu de unde alegi CD/DVD si apesi Enter. Iti va aparea apoi sa apesi orice tasta ca sa butezi CD-ul... Daca nu merge cu F8 incearca cu F12.

| dorinel97 explică (pentru chronoStrix):

Asa am facut.dar nu imi apare tasta cum sa butez cd-ul.crezi ca cd-ul nu e butabil?

| chronoStrix a răspuns (pentru dorinel97):

Probabil...Daca nu a mers asa nu stiu alta metoda.Descarca alt sistem de pe net. Daca vrei iti dau eu un link cu un sp3, doar adauga-ma in lista de messenger : coxogamer95