| AnonimMareMareMare a întrebat:

Un canal de Youtube cu BEST OF din anumite jocuri, gen cele mai frumoase faze, poate scoate niste banuti daca are vizualizari la nivel international?

7 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

"Un canal de Youtube cu BEST OF din anumite jocuri, gen cele mai frumoase faze, poate scoate niste banuti daca are vizualizari la nivel international"

Da. Poti scoate bani frumosi, la fel ca orice alt tip de canal.

Totusi exista o mica problema : copyrightul.
Nu e o idee buna sa copiezi videoclipuri / faze din alte parti fara consimtamantul celui care a facut videoclipul original. Altfel risti destul de mult sa ai probleme cu canalul.

Doresti sa faci Youtube doar pentru bani?
Mai bine nici nu mai incepe. Poate dura cateva luni pana faci rost de primi banuti. Si aia destui de putini. Scoti banuti frumosi daca te ti de treaba abia dupa cativa ani.

| AnonimMareMareMare explică (pentru PainTech):

Ma refer la cele mai bune faze ale mele, nu ale altora
si nu vreau bani, imi place sa ma fac cunoscut pe platforme de genul

| PainTech a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

În cazul ăsta e ok, depinde de cat Skill ai.

| AnonimMareMareMare explică (pentru PainTech):

Destul.laughing

| Mandeliu a răspuns:

Salut!

Din ce stiu eu ar fi piata pentru asa ceva, insa conteaza vizualizarile si reclamele care sunt afisate pe videoclip, insa nu enorm de mult in orice caz.

| AnonimMareMareMare explică (pentru Mandeliu):

Reclamele oare ti le pui tu pe video sau? ca nu stiu cum sta treaba

| Mandeliu a răspuns (pentru AnonimMareMareMare):

Le pui prin monetizarea videoclipului, iar Youtube-ul se ocupa de restul.