| anonim_4396 a întrebat:

Un hard-Disk se poate strica dacă instalez jocuri piratate care conțin viruși de pe oceanofgame?

6 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

NU! Din aceasta cauza se strica sistemul de operare (windows-ul) nu hard-disk-ul! HDD-ul se strica numai si numai la lovituri sau la ani multi de functionare!

| Anonim7391 a răspuns (pentru lpavel):

Multumesc frumos.
Laptop-ul meu numai pornește deloc iar un prieten priceput mi-a spus ca hardul este dus dar nu știe cauza.Are 4 ani dar mi-a spus ca firma de la care provine hardul e destul de slaba

| lpavel a răspuns (pentru Anonim7391):

Acel prieten al tau nu e priceput ci face pe priceputul! de fapt e prost de rage! Daca HDD-ul ar fi stricat laptop-ul ar porni pana la punctul de bootare... tu ai alta problema nu HDD-ul!

| Anonim7391 a răspuns (pentru lpavel):

Atunci dacă reinstalez Windows își revine?

| lpavel a răspuns (pentru Anonim7391):

Pai daca porneste si se opreste cand ar trebui sa booteze atunci chiar e din cauza HDD-ului, daca nu porneste deloc, nu se lumineaza ecranul atunci nu poti instala nici windows-ul!

| Anonim7391 a răspuns (pentru lpavel):

I am pus ssd