| Managementx a întrebat:

Un procesor care poate rula Gta5? Sa fie cat mai ieftin.

4 răspunsuri:
| Mitrutz_Mitrut_1997 a răspuns:

Intel Pentium G2130 este un procesor cu performante inalte in gaming la un pret chiar foarte bun! Chiar daca este Dual Core, el poate rula GTA 5 lejer langa o placa video decenta cum ar fi un GIGABYTE GTX 750! Este foarte ieftin la ce performante are! Poate rula aproape orice joc nou lansat si de ce nu, care urmeaza sa se lanseze, cum ar fi Need for Speed, Just Cause 3, Mafia 3 etc! Iata aici niste jocuri pe care le ruleaza in niste fps-uri decente (50-60 fps-uri) la High Settings: Assassins Creed 3, 4 si Rogue (toate pe High Settings in 60 de fps-uri), GTA 5 (minimul de fps-uri atins este 40 fps-uri, dar in mare parte ruleaza cu 60 de fps-uri), Need for Speed Rivals, Battlefield 4 (in 60- fps-uri fix pe Medium Settings), FIFA 15 (nu l-am testat niciodata pentru nu avut cum sa-l cumpar, dar indeplinesc lejer cerintele de sistem ale jocului).
Sper ca te-am ajutat!winking

| KodrutZ a răspuns (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

Ahahaha, lasa breh timpeniile cu G2130...

| Mitrutz_Mitrut_1997 a răspuns (pentru KodrutZ):

Eu cu Intel Pentium G2130 si GTX 750 rulez foarte multe jocuri! Am jucat o gramada de jocuri noi lansate! Si chiar daca este Dual Core, are performante inalte in gaming!

| KodrutZ a răspuns (pentru Mitrutz_Mitrut_1997):

Fugi breh si plimba cercul de-aici cu performante inalte, ai probabil marele noroc sa ai un monitor de 1280X1024 maxim. Si eu cu i3 2120 si GTX 750 Ti rulez cam tot ce misca, dar procesorul e o pirjoala in cam toate titlurile noi in full HD.