| anonim_4396 a întrebat:

Un psu pentru server? Nu stiu cum sa imi dau seama daca aceasta sursa are Cpu connecter din ala cu mufa de 8 pini. Ma puteti ajuta?
http://www.emag.ro/......D4XBBMBBM/

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Nam inteles (Psu pentru server).

2 Sursa are conector pentru CPU uietete la Specificatii la Conectori si te uiti la 1 x 4+4 pin ATX 12V.

3 Asta inseamna alimentarea CPU (are o mufa 4+4) impreuna fac 8 pini, sunt diverse placi de baza care folosesc 4 pini iar altele 8 pini iar ca sa mearga poti deslipi sau lipi aceea mufa.
Sursa este Buna la acei bani si ar duce fara probleme aproximativ orice sistem.