| Anonim62637373833882 a întrebat:

URGEEEEEEEEEENT! DAU FUNDAAAA.
Am un canal de Youtube dar am o intrebare. Vreau sa fac video-uri despre diverse chestii. Unde as putea sa gasesc videoclip cu acea chestie ca mai apoi sa-l editez si sa imi pun vocea peste? Daca folosesc mici parti din videoclipul cuiva, risc ca canalul meu sa nu mai fie monetizat?

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ai drept de autor pentru aceea chestie gen sunet sau material de unde vrei sa te inspiri?

| Wr3nch a răspuns:

Depinde de la cine ei. Daca ei fara acordul lui poate sa iti dea strike. La 3 strikes adio canal.

| DarthNiger a răspuns:

Adica vrei sa reactionezi la clipuri pe Youtube in timp ce te filmezi? fiindca nu am inteles ceea ce ai scris, daca la asta te referi, atunci trebuie sa ceri permisiunea creatorului clipului la care tu vrei sa reactionezi, daca el ti-o ofera atunci poti sa reactionezi dar daca nu, nu vei putea.