| AnonimEsteEu a întrebat:

URGENT! Am un telefon Orange nivo. Mi s-a inchis dintr-o data si cand sa mi se deschida mi se blocheaza pe simbolul Orange. Nu pot sa dau hard reset ca imi ramane blocat pe recovery. Ce pot sa fac, telefonul nu este in garantie si nu am facut root sau alt ceva... Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| AnonimEsteEu explică:

Dar softu nu-l pot reinstala cu odin sau ceva?

| saidkique a răspuns (pentru AnonimEsteEu):

Ba da, poti rescrie sistemul de operare cu odin. Treaba e ca trebuie sa gasesti specific versiunea care e pentru. telefonul tau, si anume Orange nivo. Cauta pe google odin si sistemul de operare in arhiva.tar si apoi scrie-l. O sa mearga ca nou.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa mergi cu acest telefon si cu factura de achizitie a acestuia, intr-un Orange Shop, spre a fi trimis in Service-ul autorizat, pentru a fi resoftat sistemul lui de operare. In Orange Shop ti se va comunica si costul acestei operatiuni service.

Cu prietenie,
Orange Helper

| IonutGaby a răspuns:

Trebuie reinstalat soft-ul.Du-l la un service ..costa in jur de 30 de lei(atat am platit eu)