| Schiopu_Seby_1996 a întrebat:

URGENT! Salut, am o problema cu un joc world war z,l-am instalat de pe epic games,nu pot sa ma joc in echipa cu un prieten, adica sa il invit in party/lobby pe pc, el se joaca dupa xbox one s.Cum sa fac sa ma joc cu el? Multumesc, DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Nu are nici o treaba ca sunteti voi conectati la acelasi internet. Nu exista jocuri cross platform. Adica un jucator cu mouse este mai precis ca unul cu controller si din cauza asta nu poti juca acelasi joc pe doua platforme diferite.

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Nu poti, sunt servere diferite.

| Schiopu_Seby_1996 explică (pentru Intruder19):

Pai si daca suntem conectati la acelasi internet?

| Wr3nch a răspuns (pentru Schiopu_Seby_1996):

Nu manut, sunt servere diferite pentru consola si PC. Voi nu jucati in LAN si pe serverele lor.

| Schiopu_Seby_1996 explică (pentru Wr3nch):

Am inteles, Multumesc mult!

| Wr3nch a răspuns (pentru Schiopu_Seby_1996):

Nu are nici o treaba ca sunteti voi conectati la acelasi internet. Nu exista jocuri cross platform. Adica un jucator cu mouse este mai precis ca unul cu controller si din cauza asta nu poti juca acelasi joc pe doua platforme diferite.