| Andreiz12344321 a întrebat:

Va rog ajutati-ma este urgent.
Deci salut tuturor, tocmai am aflat de reddit acum 1 luna de la un prieten si am zis sa intru, am stat aproximativ 20 minute pe reddit, iar apoi am accesat un link care m-a dus pe google apoi redirectionandu-ma pe deep web nu stiu cum dracu s-a intamplat asta dar in fine era un site cu un rechin si pur si simplu in mijlocul acestuia era adresa mea ip.Tot in acel timp ascultam muzica si se auzea putin mai bruiat.Cand dintr-o data pe desktop erau numai fisiere command prompt batch files,aveam o pagina pe google deschisa in care cineva scrisese int:url all files are encrypted si ghiciti ce toate paginile de pe google erau asa int:url all files are encrypted,cand accesam un site imi spunea ca acest pc a fost hackuit de nu mai stiu eu ce nume,cand dintr-o data cineva imi controleaza pc-ul cu remote acces nu stiu cum a facut aia eu nu am teamwiewer.Mi-am deconectat laptopul de la internet,am stins routerul, am tras laptopul din priza, i-am pus bateria am luat un cd cu windows si l-am instalat. Apropo tin sa mentionez ca pusesem si un prosop pe camera de la web atunci cand am auzit muzica bruiata.Totul se intamplase in 40 secunde cred.Toate conturile mele steam, Apple, email etc... sunt in siguranta.Dar intrebarea mea este daca hackerul mai stie ip-ul meu se poate conecta oricand la calculatorul meu?

Răspuns Câştigător
| σκμ a răspuns:

Nu,nu o să poată să se mai conecteze la pc-ul tau.
Data viitoare nu mai intra pe toate prostiile.
Ai avut antivirus?
Recomand BITDEFENDER TOTAL SECURITY 2016.
Verifică dacă adresa ta de email este intactă.
Reinstalează windows-ul și formatează toate partițile.
Recomand Malwarebytes acesta blochează toate sursele nesigure.
Link: https://www.malwarebytes.org/....../lp/sem/5/
Baftă!

| Andreiz12344321 explică (pentru σκμ):

Multumesc,dar apropo chiar nu stiam ca reddit este chiar asa de periculos eu doar ma gandeam ca este un site ca tpu.Antivirus nu, nu am avut am crezut ca daca stiu c++ si HTML ma pot proteja singur si traiam cu gandul ca orice securitate poate fi crackata dar voi incerca. Multumesc din nou

| σκμ a răspuns (pentru Andreiz12344321):

Cea mai mare prostielaughing
Fără supărarebig grin