| adyadutzu a întrebat:

Va rog frumos TPU! Am Windows 7 ultimate si si am o problema cu Microsoft Net.Framework cand incerc sa downloandez un joc de exemplu Metin2, hackuri metin2, jocuri... imi da eroarea asta:

To run this application.you first must install one of the following versions of the.Net Framework:
v2.0.50727
Contact your application publisher for instructions about obtaining the appropiate version of the.Net Framework.

Traducere in romana:

Pentru a rula aceasta prima application.you trebuie să instalaţi una dintre versiunile următoare ale Net Framework.:
v2.0.50727
A lua legatura cu cererea dvs. de editor pentru instrucţiuni despre obţinerea versiunea appropiate a the.Net Framework.

Si cand dau sa instalez Net Framework imi da eroarea asta:

You must use" Turn Windows features on of off" in the Control Panel to install of configure Microsoft.NET Framework 3.5 SP1.

Traducere in romana:

Trebuie să utilizaţi "Porniţi caracteristici Windows de afara", în Panoul de control pentru a instala de configurare Microsoft. NET Framework 3.5 SP1.

Si eu cand intru in Control Panel la Caracteristici Windows nu-mi arata nici un Microsoft.NET Framework 3.5 SP1.

Va rog frumos din suflet ajutati-ma!

Contez pe voi TPU!

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Tommy_Angelo_1998 a răspuns:

E grea si romana si engleza? Nu vezi ca acolo scrie ca trebuie sa descarci Microsoft.net Framework? Iti dau eu un link de descarcare direct sa nu mai cauti tu...
http://www.hit.ro/downloads/system-tools/microsoft-net-framework-4-0
Daca te-am ajutat nu uita sa da-i funda :D