| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa imi spuneti si mie care placa video este mai buna la laptop NVIDIA GT610M DE 1GB SAU NVIDIA GT540M DE 2GB.

Răspuns Câştigător
| Jorah a răspuns:

Nu neaparat, de aia de 2GB are M mai putin, cat despre aia de 1 GB are mai mult.
Daca vrei sa joci jocuri cu grafica mare, ia-ti-o pe aia de 2GB, daca vrei o placa buna nu de jocuri ia-ti un ATI de 512 Mb.

SuCcEsS!

4 răspunsuri:
| NaughtyLaLa a răspuns:

Nvidia Gt540m 2Gb

| KillerATN a răspuns:

De 2GB, evident.

| Andreirobert142536789 a răspuns (pentru Jorah):

M ce inseamna? am auzit ca, conteaza mai mult biti pentru placa? nu prea le am cu placile video...

| Jorah a răspuns (pentru Andreirobert142536789):

Nu conteaza asa mult, tot ce trebuie sa ai sa te joci jocuri sau ce vrei tu sa faci, e un procesor bun si o placa de 2gb. Mai pe inteles laughing iti recomand aia de 2Gb, dar acum faci cum crezi si cum stai cu banii.