| catalin542000 a întrebat:

Va salut. Am o problema cu OBS-ul, mai exact face framerate în diferite si diferite jocuri cum ar fi Fs19, FH4, ets2 (ocazional).

Am acest pc:
I7 6700k 4. 2GHZ
16gb ram DDR 4 2133mhz
Gtx 1080 Turbo

Banuiesc ca restul componentelor nu sunt prea importante.

Treaba sta în felul următor, când încerc ca fac un live sau un gameplay, înainte de asta dau monitorul la 60fps, obs-ul la 60fps si jocul la 60fps cu v-sinc on (pentru ca off face in asa fel incat sa nu stea jocul la 60fps).

Teoretic ar trebui sa meargă smooth, practic merge doar câteva minute și după pa, merge în framerate si nici ca nu își mai revine.

Si am facut câteva teste, am dat jocul la very low, tot făcea framerate, am dat jocul la ultra, același framerate (deci pc ul nu este divina). Ar fi culmea la configurația lui, totuși, este un 1080 cu 6700k.

Setările obs-ului nu cred ca sunt divina pentru ca le-am mai folosit în alte jocuri cum ar fi gta v, far cry 5 si nu am probleme deloc. Mai ales ca nici nu pornesc înregistrarea sau live-ul, îmi face framerate din previzualizare.

Windows-ul este proaspăt win 10 pro x64 cu toate actualizările la zi.

Atat, un loc de versiunea 2004 de windows, am pus 1903 pentru ca ultima versiune de windows este de cc.

Puteți sa ma ajutați cumva cu framerate-ul asta?

1 răspuns:
| marinaru777 a răspuns:

Https://getintopc.com
Pt windows
Verifica daca update ul la windows este pornit inainte de a intra in joc
Verifica daca antimalware este dezactivat sa nu scaneze...pt dezactivare https://blog.emsisoft.com/en/28620/antimalware-service-executable/