| anonim_4396 a întrebat:

Va salut.
Vreau sa va intreb dacă exista vreo modalitate prin care sa opresc pe cineva sa îmi raporteze conținutul de pe YouTube, deoarece am 40000 abonați și câteva milioane de vizualizări, cineva a zis ca vrea sa se ocupe de Youtube-ul meu, și am refuzat. Rezultatul: îmi reclama toate clipurile.
Am trimis contra notificări, deja am 30 reclamații și nu îmi e închis contul fiindcă la fiecare am contranotificare.

Exista o modalitate prin care eu sa dovedesc ca am drepturi de autor? Sistemul content id cum se folosește? Ce e de făcut?
Am trimis mailuri la Youtube pe adresa lor de mail...nici un răspuns deocamdată.
Aștept răspunsurile voastre.
Mulțumesc.

4 răspunsuri:
| DavidoffUser a răspuns:

Crezi ca esti singurul din universul Youtube ale carui videoclipuri sunt reportate.Fii serios. Google are treburi mai importante de facut decat sa-ti raspunda tie de ce iti da 1 dintr-un milion de oameni report sau ce poti face sa nu mai primesti.
Au altgoritme sofisticate care se ocupa cu asa ceva, nu sta o persoana sa verifice FIZIC fiecare report in parte. Sunt miliarde de conturi care dau report in fiecare zi milioanelor de youtuberi.

| Kingsley a răspuns:

Prin parteneriate parca.

| AdrianCov a răspuns (pentru Kingsley):

Sunt ''partener verificat" dar nu ma ajuta cu nimic asta

| mazaroi a răspuns:

Da mi canalul tau ca nu te cred ca ai atatia, dar poti sa le dai block. Daca la un video a comentat un hater, apesi pe : din dreptul comentariului si blocati utilizatorul pe canal si eu nu iti mai putea vedea nici un video. Fundaa