| teclado a întrebat:

VOI CUM MAI VA FACETI PUBLICITATE!? ma refer la cei ce presteaza ceva servicii pe teren la domiciliul clientului sau pe la firme prin fabrici si uzine
Gen electricieni electronisti electromecanici pneumatisti hidraulisti?
Imi e scarba de Facebook nu mai vreau sa aud de el.
OLX-ul nu stiu de ce s-a suparat pe mine atat de rau in cat nu mai permite sa adaug anunturi cu nr meu de telefon zice ca sa imi iau un alt nr de tel ca nu au cu ce sa ma ajute.
publo24 nu m-a lasat sa public nici macar 1 singur anunt gratis.
Caut solutii bune de a publica ceva anunturfi gratuite
Nu am chef sa dau bani la google sau pe la campanii de promovare nu am increere in ele.
Am multi prieteni instalatori reparatori de centrale termice sau care fabrica mobila sauc are fabrica termopane ce dau bani la google au dat inca de acum 10 ani zi de zi campanii de promovare
si anul acesta mi-au aratat toti statistici unii au dat si 30000 lei / luna si mi-au zis ca lor le apare ca oamenii au dat cateva click-uri anul acesta pe link-urile lor de 10 ori mai putini de cat in alti ani
si mi-au aratat ca nu ii mai suna nimeni cu nimic
chiar sau jurat oameni care nu se cunosc intre ei ca mai mlt de 3 posibili clienti in medie / saptamana nu au mai sunat.
ciar daca ei reesapeaza cauciucuri incjid terase pujn coperti la carti sau fabrica termopane sau cizme de cacuciuc sau lingurite de ingjetata.
Oameni care nu se cunosc intre ei toti imi arata statistici ca au dat bani la Facebook si la google si cam degeaba nu mai au clienti nici ei nu mai suna telefonul, de si bani tot dau, unii chiar dau chiar si 300 lei / zi
Am amic ce repara masini despalat si el a facut bani in alte vieti cand mergea bine rau de tot iar acum a ramas setat sa ofere dimineata intre ora 9 si ora 12, 100 lei / click
dar chiar daca el ofera si 120 lei pe click
tot degeaba
risipeste zilnic in medie 1200 lei si daca vine un singur client de la care castiga maxim 500 lei

9 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Serios, chiar cunoști instalatori care investesc 30.000 lei pe lună în publicitate online?

Sigur nu aberezi (din nou)?

| teclado explică (pentru johnnny123):

Trezeste-te omule la realitate cum sa nu dai
daca dai 100 lei in medie pe click cate click-uri doresti pe zi
pe ce lume traiesti?

| johnnny123 a răspuns (pentru teclado):

Aham... Păi explică-mi și mie cum își permite un instalator să investească 6000 de euro pe lună în publicitate dacă el câștigă 3000 de euro?

Își vinde casa ca să bage banii în publicitate?

| teclado explică (pentru johnnny123):

Multi merg in pierdere paguba acum ca nu mai trage pestele dar nu ma intereseaza pe mine de instalatori dadeam exemplu ca am stat de vorba cu multi oameni care presteaza fac cate ceva cu mana lor au mici ateliere de productie fabrici fabricute sau echipe de muncitori instalatori mesteri zugravi rigipsari... in sub ordine
si oamenii dau banul gros in fiecare zi in medie 100 lei / click
sa zicem macar 100 euro / zi in speranta ca vor mai castiga cat au castigat alta data cand mergea bine si nu le mai mertge.
dar pe mine nu ma inteereseaza chestia asta.
pe mine ma intereseaza cum si unde sa dau eu anunturi gratis
ca nu am banii lor
De olx mi-sa scarbit mi-sa scarbit si de publi24 si de la jumate si de okazii.
ma gandeam ca poate cunoasteti voi ceva site-uri noi unde sa pot publica anunturi gratuite
si de unde trage pestele
pentru ca eu nu am chef si bani sa dau pe anunturi platite
cum ar fi sa dau 6 euro / anunt care se duc imendiat
si cu un anunt nu se face primavara ci am nevoie de vreo 20 de anunturi asta ar insemna 140 euro
nu prea se justifica chiar nu e o afacere nu prea vin clientii de pe olx la asta ma refer sunt si cate 5 zile in care nu ma suna nimeni
asa ca m-am saturat de olx pentru ca dau bani degeaba.
caut alt ceva
poate aveti voi idei noi ceva site-uri la care nu m-am gandit inca
sau vreo metoda inedita de a face publicitate
nu stiu poate a evoluat tehnologia si trebuie sa iti arati fundul pe only frends daca vrei ca cineva sa mai vrea sa colaboreze cu tine sa le repari ceva
cine stie poate lumea s-a schimbat si nu am aflat eu

| johnnny123 a răspuns (pentru teclado):

Tot nu mi-ai răspuns la întrebare. Te-am rugat să-mi explici cum poate un instalator care câștigă 3000 de euro pe lună să investească 6000 de euro/lună în publicitate.

Tu ai avansat cifrele astea, nu eu. Iar acum nu poți să le susții și încerci să mă aburești scriind un roman.

Dacă nu ai chef să plătești bani pentru anunțuri, fă-ți tu singur o platformă și promovează-te acolo. Doar ești un geniu în toate domeniile, de la pompe hidraulice până la Linux. Cu siguranță te descurci tu să dezvolți, să întreții și să promovezi o amărâtă de platformă online. Eventual cu costuri zero.

| teclado explică (pentru johnnny123):

Nu intelegi ca multi investesc in publicitate mai mult de cat ei castiga pentru ca in trecut au castigat si 400 euro / zi iar acum in amintirea zilelor bune ei investesc si merg in pierdere.
DAR MA DOARE PE MINE IN COT DE ALTII nici acolo.
Eu caut o solutie sa pot eu sa dau anunturi gratis ca nu am bani de aruncat pe anunturi la 4 euro bucata ca ma inteapa inima

| johnnny123 a răspuns (pentru teclado):

Ție nu ți se pune cârcel la degete când scrii răspunsurile astea lungi și fără noimă?

| teclado explică (pentru johnnny123):

Nu pentru ca am un dispozitiv care face conversia undelor erebrale in text eu trebuie doar sa ma gandesc cateva secunde al ceea ce as vrea sa scriu apoi gata scrisul apare direct din ceea ce mi-am imaginat daoar nu oi sta eu sa butonez atata la tastatura ca mai am si alta treba in viata. cauta si tu convertor brain to text
unele telefoane mobile de la o firma din care au 10% din romani au deja acesta tehnologie inclusa pentru ati putea fura ideile gadnurile inventiile pentru ca ei sa fabrice produse saus ervicii conform gadirii tale sa iti poata oferi reclame exact cu lucurille la are te-ai gandit, eu folosesc acel TRANCIVER doar pentru a face text din ceea ce eu gandesc un fel de tatatura imprimanta BOUD RATE 9600
rs232

| johnnny123 a răspuns (pentru teclado):

Ok, deci ești cu acte în regulă.