| Spataru_Ionut_2002 a întrebat:

Vreau sa comand si eu o placa video rx 550 2gb si nu stiu daca suporta pe placa mea de baza hewlett packard 1497.

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Ți-am răspuns deja cu:
"Https://www.pcmall.ro/......5-2400.jpg
Așa arată sursa și placa de bază. Nu poți să pui altă sursă pentru că acestea 2 sunt făcute una pentru cealaltă.

Recomand să cumperi o altă placă video, nu GTX 560. Una care să consume mai puțin și care nu are nevoie de alimentare separată.
Exemple: GTX 650, GTX 650TI GTX 750, GTX 750TI, GT 1030, HD 7750, HD 7770, R7 250, R7 250X, RX 460, RX 550.
Pe unele le găsești SH la un preț decent, pe altele le poți cumpăra de noi, din magazin."

De aici rezultă că sunt compatibile.

Te corectez și la gramatică:
"Vreau să comand placa video RX 550 2GB. Nu știu dacă aceasta este suportată de placa de bază din calculatorul meu, HP 1497."

1 răspuns: