| Dorten a întrebat:

Vreau sa cumpar jocul Ow(overwatch) din media galaxy, dar nu situ cat de sigura e livrarea, se poate ca imi livreaza doar o cutie goala?

Răspuns Câştigător
| Olaru_Amalia_1984 a răspuns:

Salut, Dorten! Din partea Media Galaxy îți scriu. Livrarea coletului se face prin Nemo Express. Livrarea este gratuită pentru comenzile mai mari de 89.90 de lei. Jocul îl primești sigilat, te asigurăm că nu este nici o problemă. Dacă totuși întâmpini probleme, colegii de la suport clienți te pot ajuta ( http://mediagalaxy.ro/contacts dar sigur nu va fi cazul). Livrarea se face în 48 h de la confirmarea comenzii. Dacă dorești să-l achiziționezi din magazin poți verifica disponibilitatea jocului pe magazine prin butonul de rezervă în magazin http://mediagalaxy.ro/overwatch-origins-edition-ps4

| Dorten explică (pentru Olaru_Amalia_1984):

Multumesc de ajutor, am si comandat jocul ieri seara, sper ca va ajunge in curand happy

7 răspunsuri:
| AstroNoot a răspuns:

Ai magazin Altex sau Media Galaxy in oras? Sunt aceeasi companie. Poti cere sa ti-l livreze in magazin, sau poate au pe stoc.Si-asa,livrarea e sigura.Nu-si permit sa dea teapa.Succes la Overwatch, si daca ti-l iei, trimite-mi mesaj ca poate jucam impreuna

| FMC a răspuns:

E sigura, poti desface coletul cand il primesti de la curier si ai dreptul sa il refuzi in acel moment. Nu isi permit sa dea tepe, sunt magazin mare. Dar s-ar putea sa intarzie comanda, am auzit ca nu se tin de termene foarte mult.

| Dorten explică (pentru FMC):

Itarzierea nu este o problema, numa-i sa imi livreze jocul, pot sa astept happy

| Andrei_Catalin_1993_t5yx a răspuns:

Media Galaxy e o firmă destul de mare și cunoscuta, garantat nu fac ei așa ceva, iar tu ai dreptul sa verifici coletul, dar te ajunge cu 10-20 de lei mai mult verificarea

| Dorten explică:

Si daca, nu desfac cutia doar dupa ce l-am luat de la fan courier, dupa aceea pot sa fac "declaratie" daca nu este jocul in cutie? AM ceva garantie?

| Dorten explică:

Daca cumpar jocul, primesc un dvd, dar cum arajens sa arata pe contul me de battle.net ca am cumparat jocul?