| Vișan_Cosmin_1988 a întrebat:

Vreau sa iau un video in engleza de pe Youtube si sa i pun scris in romana cum si cu ce program il editez?

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Se poate face ce spui tu, dar trebuie sa gasesti un soft care sa accepte formatul video descarcat si sa-l converteasca intr-unul la care se poate adauga subtitrare.
Cele mai multe programe sunt cu licenta.
https://www.youtube.com/watch?v=oFxKAR69Zoo
https://www.youtube.com/watch?v=A_do6YHBU4Q

| ioanaioanaa355673382 a răspuns:

Pai daca vrei sa il traduci tu, sa pui tu fiecare text in parte, poti folosi orice program pentru editare video. Eu spre exemplu, folosesc Filmora, iar in caz ca nu poti plati pentru a-ti disparea acel watemark (FILMORA mare pe ecran) exista unele key-uri pentru ea. Si primesti versiunea free

| Sl33P a răspuns:

Daca doresti sa descarci video-ul si doresti subtitrare poti incerca VLC-ul sau un un Subtitle Maker. Daca gasesti subtitrare pe net il poti traduce daca deschizi subtitrarea in notepad si sa il traduci daca stii limba sau cu google translate,