| fasterr1 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un laptop si am 2 variante si anume, un Acer amd quad core dar fara placa video dedicata si un Asus cu procesor i3 dar cu placa dedicata de 2Gb. Care credeti ca ar fi mai bun in jocuri? Nu ma refer la jocuri care cer grafica mare ...ci la jocuri gen eurotruck2, cs:Go, cs 1.6. Care e varianta mai buna?

3 răspunsuri:
| MrCaNaByS a răspuns:

Alege-l pe cel cu placa video dedicata deoarece o placa video integrata nu face fata jocurilor precum Euro Truck Simulator 2, CS:GO

| lpavel a răspuns:

Cu siguranta Asus! happy

| fasterr1 explică:

Bun, dar un i3 ar face față? La amd-uri ma pricep cat de cat dar la i3-uri nu, nu stiu de ce in stare.