| Ejkoli a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un PC nou, pe acesta:
Si as vrea sa stiu daca este bun pentru jocuri ca si GTA IV, Assasins Creed Revelations etc

Tip procesor: Intel Celeron Dual Core
Model Procesor: G530
Frecventa procesor (GHz): 2.4
Memorie RAM standard (GB): 4
Capacitate HDD (GB): 500
Unitate optica: DVD-RW
Procesor grafic: nVIDIA GT 520 1GB

As mai vrea sa stiu : ce windows se potriveste in relatia Jocuri-Calitatea PC-ului.

Răspuns Câştigător
| DarkOrbitSF a răspuns:

Ba da assasin creed brthd o sa-ti mearga ma si Gta 4 eu am ce ai tu numai ca 2 gbram si mi-a mers Gta 4 (in fine nu perfect dar a mers) oricum e bun Pcu ma (nu e gaming dar e f bun) si voi ma davati naibi ca va credeti informaticienilaughing mari. Bafta la jocuri. Funtitabig grin!

4 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Nu o sa fie bun.

| vali1985 a răspuns:

Placa trebuie mare cam 9400 si 3, 0 ghz la processor. Windows 7 este potrivit pentru toate jocurile noi.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este o unitate destul de buna propun sa bagi windows 7 pe a si cred ca it merge 100%GTA4 bafta! Funda

| Adelin2012 a răspuns:

E foarte bun, insa nu o sa iti mearga Gta IV cu 2.4 Ghz (Ps. 4 Gb of Ram?!? surprise