| djdjdj a întrebat:

Vreau sa îmi cumpăr un PS 4, ceea ce nu înțeleg de ce unele au un preț altele au altul de ex, unu e 300 euro, altul e 248, altul e 420. Care e diferența între ele?

Răspuns Apreciat de Editori
| SilviaDulcik a răspuns:

Bună!
Consola PS4 mai ieftină este modelul slim.
Consola PS4 mai scumpă este modelul pro.

Diferențele majore dintre ele sunt:
PS4 Pro - suportă 4K cu HDR și VR-ul merge mult mai bine.
PS4 Slim - este mai mică (ca dimensiuni), consumă ceva mai puțin și ventilatorul nu se aude la fel de tare ca la versiunea pro.

2 răspunsuri:
| Xphp2119 a răspuns:

Salut! Păi de unde ți-l iei. Ia-ți de la Altex ca e sigur să zic așa

| Wr3nch a răspuns:

Unele vin si cu set gen au extra jocuri sau controller pe langa in since. Pachetul cel mai ieftin are doar consola si un controller daca nu ma insel.