| Str_Sorin_1998 a întrebat:

Vreau sa imi fac un pc pe bucati si as vrea cateva sfaturi pro/contra pentru piesele alese. Acestea sunt piesele alese:
*Procesor: Intel® Core™ i5-6600K, 3.5GHz, Skylake-S, 6MB, Socket 1151 sau AMD FX 8350
*Placa de baza GIGABYTE GA-Z170X-Gaming 3
*RAM - Corsair Vengeance Low Profile 4GB, DIMM, DDR3, 1600MHz
*HDD Seagate Desktop HDD 500GB 7200RPM 16MB SATA-III
*Placa video - astept pareri (pret max 1300lei )
*Si o carcasa cat de cat big grin

2 răspunsuri:
| lockdown a răspuns:

Ce ti iei procesor de randat? iti ajunge si un i5 pe socket 1150 z97..ala nu te ajuta mult 66k ....baga mai bine pe un gtx 980ti.

| KodrutZ a răspuns:

Iti bati joc de noi? Petarda aia de hard, doar 4 gigi de ram, si procesor/placa de baza pentru overclock? Ia mataluta si zi mai bine care e bugetul total pentru unitate si cam ce ai de gind cu ea. Uite, o sugestie care iti ofera mult in bani putini - http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1375353/
Mai trebuie un HDD/SSD, ca a fost facuta configuratia cind primeai bonus un SSD la comenzile peste 3000...