| Pepsi69 a întrebat:

Vreau sa îmi spune ți dacă acest calculator este bun, adică sa îmi meargă The sims 4, minecraft (măcar 80-100fps) și samp :https://m.emag.ro/......DL9JJ0BBM/

4 răspunsuri:
| EusebiuPWN a răspuns:

Da, o sa-ti mearga, insa e o platforma veche, gandeste-te ca poate mai tarziu o sa vrei sa joci si altceva, parerea mea e ca mai bine mergi pe un ryzen 3 2200g, stai pe integrata un timp(integrata fiind suficient de buna sa-ti duca jocurile mentionate), iar mai apoi, cand simti nevoie, poti oricand sa adaugi o placa video dedicata, pentru a te putea juca ultimile jocuri aparute.

| marian37 a răspuns:

O sa iti mearga. Nu ai nevoie de mai mult de 60fps. Monitorul pe care il ai tu "vede" doar 60fps, restul sunt inutili. Daca nu e asa, ar fi ciudat sa ai un monitor mai scump decat pc-ul laughing

| Pepsi69 explică (pentru marian37):

Nu înțeleg ce vrei sa spui

| Pepsi69 explică:

Https://m.emag.ro/......DL9JJ0BBM/

ÎN CAZ DACĂ NU MERGE PE LINK-UL DE SUS.