| yonutu555 a întrebat:

Vreau sa ma apuc de un canal de gaming, am achizitionat urmatoarele :
-pc i7 8 nuclee (nu mai stiu exact ce fel de i7),16GB RAM, placa video msi r9 380 4GB si windows pe ssd, foarte bine ventilat
-volan g29 pedale schimbator
-camera web Logitech c922
-joystick pentru pilotaj avioane ( si frana de mana )
-3 monitoare
un program pentru filmat si editat 50$ movavi video suite 18.
Filmuletul rezultat nu este pe masura desi programul de editat si pc-ul este catusi de cat bunicel, de ce se vede filmarea sacadata, uneori dispare imaginea apare iar, calitatea mp4 1080.
Programul de filmat este bun, ce are? Ce sfaturi aveti pentru mine?

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

In ce format encodezi videoul? Incearca sa folosesti un format "frendly" pentru Youtube.

The best video format for YouTube is MP4 with H.264 video codec and AAC audio codec