| Nexus71711 a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar laptopul ACER Aspire E1-571G http://www.altex.ro/......ddr3-linux
Problema e ca vine pre-instalat cu Linux,se poate instala Windows?
Daca da, se pierde garantia?

Răspuns Câştigător
| MisterSTAG a răspuns:

Nu as vrea sa iti recomand ceva care sa nu fie bun.Intra pe site-ul asta http://blog.nisi.ro/2013/01/cele-mai-bune-laptopuri-in-2013-ghid-practic/
Sunt cam toate informatiile de care ai nevoie despre alegerea unui laptop.Si in plus, poti lasa intrebarea ta la care iti va raspunde un specialist in asa ceva.Bafta :D

2 răspunsuri:
| MisterSTAG a răspuns:

Laptopul este destul de bun, dar eu te-asi sfatui sa nu iti iei ACER fiindca aceste modele au cele mai mari sanse de a se defecta, plus ca materialul din care sunt facute este foarte prost si se incalzesc foarte tare, ceea ce te va impiedica sa te joci prea mut sau jocuri prea pretentioase.In general ACER sunt bune la configuratie si ieftine, ceea ce de indeamna sa le cumperi.
Decizia este a ta. Daca nu il vrei neaparat pentru jocuri il poti lua si chiar daca vrei sa te joci, poti lua un cooler portabil pentru el.Cat despre sistemul de operare, il poti schimba. Poti adauga Windows in loc de Linux dar nu stiu sigur daca se pierde garantia.

| Nexus71711 explică (pentru MisterSTAG):

Ce laptop bun pentru gaming mi-ai recomanda in aceeasi bani?