| StefanDrg a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o placa video de gaming Nvidia pana in 250 Ron, la Pc meu : procesor Intel core duo 3.06 ghz si 2.27 ghz, 4 GB ram, windows 32 - bit, pe monitor 1920 x 1080. Ce imi placa video imi recomandati? Sa fie buna si cu racire.

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Te rog, nu il asculta pe sautean14, individul mai are de invatat.

La 250 lei, doar SH gasesti ceva cat de cat bun pentru jocurile din 2015.
Ex: HD 6850, GTX 650, GTX 550TI, R7 250X, HD 7770, HD 5850

Placi video noi, recomand macar GTX 950 sau R7 370, pretul acestora depaseste 700 lei, insa.

| StefanDrg explică (pentru SilviaDulcik):

Deci trebuie sa-mi iau una second hand pentru jocuri sa mearga bine, nu am 700 lei si chiar daca fac rost nu dau asa mult happy, Multumesc frumos Silvia chiar m-ai ajutat big grin

2 răspunsuri:
| sautean14 a răspuns:

NVIDIA gt 630 sau nVIDIA 730 sau daca vrei mai buna un ati radeon hd 5450 merg pe ea jocuri de gen cs go battlefield 3 battlefield 4 assassin creed 1 2 brotherhood, revelation si 3 pentru placi mai bune sa mearga jocurile pe ultra costa cam 400-500 de lei