| slobasd a întrebat:

Vreau sa stiu si eu daca este bun acest pc. sau daca sunt compatibile piesele. Multumesc!

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2781778/

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

O sa iti para rau daca nu mai strangi cam 50-55 lei sa iti iei configuratia pe care am facut-o eu.Acel ryzen 5 1600 este perfect si pentru rendering si livestream-uri

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum a zis si Smetty, memoria RAM nu e compatibila cu placa de baza. Ca sa fii sigur ca ai un PC compatibil poti intra pe mygarage.ro, sa iti faci cont si sa le ceri sa iti creeze un wishlist.

| anonim_4396 a răspuns (pentru slobasd):

Pare ok, dar eu nu sunt un expert in asa ceva.

| alexboss2020 a răspuns (pentru slobasd):

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/2782218/
Ia-ti asa ceva o sa te tina mai multi ani, si ai 16gb ram

| alexboss2020 a răspuns (pentru slobasd):

O sa iti para rau daca nu mai strangi cam 50-55 lei sa iti iei configuratia pe care am facut-o eu.Acel ryzen 5 1600 este perfect si pentru rendering si livestream-uri

| Smetty a răspuns:

Nu, schimba memoria ram cu una tip DDR4 2133MHz.