| alynutzu20 a întrebat:

Xbox360 sau ps3? ce sa-mi cumpăr? dar vreau si explicatii.

vreau sa stiu si durata de viaata a fiecareia

si jocurile daca le pot deacarca

care îl pot conecta la un monitor dr pc

si un site serios de unde as putea cumpăra

cel mai bun răspuns funda

Răspuns Câştigător
| AndreiCristi123 a răspuns:

JazeR are mare dreptate in tot ce zice.
Sunt posesor de Xbox 360 si PS3 si pot sa spun ca PS3 e mult eficient. Daca vrei sa joci online, nu platesti, spre deosebire de Xbox la care iti face abonament 1/3/6/12 luni pentru online.
Memoria la fel, e de doua ori mai mare decat la Xbox. La grafica nu e absolut nicio diferenta (sau daca e, e neobservabila sau foarte putin vizibila).
Controller-ul este intr-adevar putin mai comod la Xbox 360, dar si cel de la PS3 este la randul lui.
Parerea mea este sa iti alegi PS3. Cum am zis si mai sus, eu le am pe amandoua, dar joc mai mult pe PS3 :D.
Uite niste pachete interesante:

http://www.emag.ro/......DLMWFBBBM/

http://www.emag.ro/......DJ7FCBBBM/

Ti-as mai recomanda ca atunci cand iti iei consola, sa iti iei si GTA 5, pentru ca este un joc super care isi merita toti banii.

Am vazut in intrebarea ta, o nedumerire, si anume, daca poti descarca jocuri pe el. Da, din cate stiu poti, dar iti trebuie cont PSN+ pentru a face acest lucru. Poti descarca filme, muzica, demo-uri s.a.m.d.
Daca te gandesti sa il modezi, ca sa poti lua jocuri piratate de pe net, ia-ti gandul!
1. Daca l-ai moda NU ai mai pute ajuca online.
2.Din cate am inteles, consolele noi nu vor mai putea fi modate (nu sunt sigur dar parca asa tin minte).
La monitor il poti conecta, dar iti trebuie un cablu HDMI, pe care trebuie sa il achizitionezi separat (nu este inclus in pachetul PS3/Xbox 360).
Inca o data iti spun, parerea mea este sa iti iei un PS3. Acum totul sta la alegerea ta ce preferi. :D

P.S.: http://www.emag.ro/console-hardware/microsoft/c?ref=category_center-1_2 pentru a vedea diferenta dintre preturi :D.

Sper ca te-am ajutat, funda? :)

2 răspunsuri:
| anonimguy3 a răspuns:

Nu asculta de Turbo nu stie ce zice, el o fi fan la xbox sau are unu acasa si gata ala e mai bun, PS3 e mai bun. Grafica mai buna decat un xbox 360, memoria de 2 ori mai mare la varianta super slimb de 500 gb (la xbox varianta super slim are 250 sau 320 gb daca imi aduc aaminte), poti juca jocurile online gratis daca le-ai cumparat, doar iti faci cont PSN si aia e, pe xbox trebuie sa dai 160 de lei pe an sa te joci onlnie. PS3 are conectivitate mai variata decat xbox. Si de asemenea cand vine vorba de Bundeluri (consola+1joc) PS3 mereu are oferte mai bune. De ce crezi ca pe orice site ai cauta numai gasesti ps3+gta 5 happy. La xbox 360 nici nu cred ca au fost bundeluri xbox+gta 5, trebuie sa le cumperi separat. tongue

| TurboBlaster a răspuns:

Xbox 360 de ce?
iti spun eu de ce de exemplu la GTA 5 (il poti gasi pe altex cu 200 lei) ai grafica mai faina decat la ps3 happy

sper ca te-am ajutat