| SG1995 a întrebat:

1.Când se face referendum-ul pentru familie?

2. Mai implică alte schimbări înafară de ce care prevede căsătoria o uniune social-religioasă specific heterosexuală?

3. Ce părere aveți despre aceste referendum, cum veți vota, pro sau contra?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.Din cate stiu nu s-a fixat inca o data pentru acest referendum.
2.Intrebarea exacta o vom afla tot atunci cand se va fixa data dar nu cred ca va fi ceva in plus fata de casatoria heterosexuala.
3.Inca nu m-am hotarat.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

1,nu stiu
2, nu stiu, consider ca nu
3, eu sunt neutru de fel, homosexuali asa se nasc e genetic deci nu e vina lor ca asta simt, ideea de familie monogama este una impotriva naturi umane dovada divorturile, desigur timp de mileni porci de barbati au sclavit femeile acum numai pot in fine e greu de spus, eu personal numai cred n iubire, familie etc
tu ce vei face?

| SG1995 explică (pentru RAY):

E libertatea individului, uită-te și tu la aberația asta și zi-mi dacă ăștia mai sunt lucizi:
https://www.vice.com/......va-gayilor
Cică :
"nu pot să accept ca doi bărbați să se sărute public"
Stai frate, conform acestui referendum homosexualilor le-ar fi interzis să formeze un cuplu în acte, cu alte cuvinte juritic nu există nicio legătură între cele două persoane, iar dacă una e imigrant cu am fost cazul cuplului româno-american, statul român refuză să le recunoască homosexualilor statutul de cuplu, că deh nu sunt căsătoriți, iar parteneriatul civil e un pas către satanism conform fanaticilor religioși, deci ce legătură are faptul că indivizi respectivi se sărută public cu faptul că statul nu recunoaște existența unor astfel de indivizi?
Sau ăștia se așteaptă să interzică gesturile de afecțiune în spațiu public, aștept ziua să văd când polițiști vor amenda un cuplu...pentru că s-a sărutat, ăla da totalitarianism.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

Chiar nu vad rostul acestui referedum doar ca sa se cheltuie banii publici atat, nu mai am cuvinte ce sa spun, bine ca suntem in ue

| Audrey1912 a răspuns (pentru RAY):

Homosexualitatea nu e genetica.

| RAY a răspuns (pentru Audrey1912):

Http://www.descopera.ro/......xualitatii
https://en.wikipedia.org/wiki/Biology_and_sexual_orientation

vrei sa spui ca eu as putea deveni gay? homosexualitatea este ca si hetrosexalitatea ceva genetic, desigur ca nu in toate cazurile uni pot face sex cu propiul sex din plictiseala, banii etc

| SG1995 explică (pentru RAY):

E genetică, dar nu în toate cazuriile, uneori are cauze psihologice și creierul apelează la homosexualitate ca mecanism de apărare, gen dacă o femeie a fost maltratată e posibil ca creierul ei să-i "recalculeze" orientarea sexuală, sau pur și simplu instabilitate hormonală, genul ăsta de confuzie apare în adolescență, știu pentru că am pățit-o acum ceva timp, adică efectiv îmi imaginam că mă sărut cu un tip oarecare și când m-am trezit din "transă" eram speriat și confuz, dar ulterior m-am calmat și am raționalizat fenomenul.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

E si asta o posibilitate, desigur