| AlexDorinel a întrebat:

1.Cat % din copii au făcut sex (din cei pana la 18 ani)?

2.Cat % din copiii pana în 18 ani sunt virgini?(întreb asta ca mai nou e la moda sa nu mai fii virgin de la 11 ani)

48 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista asemenea statistici.

| Mosotti a răspuns:

Nu se stie, nu s-a facut o statistica inca pentru astea doua chestii care ai intrebat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Trebuia sa intrebe: Cati % din fete si cati la % din baieti. La fete consider ca 90% au facut s3x pe cand la baieti undeva 60%

Răspuns utilizator avertizat
| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai ar trebui sa fie 90-90 cam, ca restul de 30 % fete n-au facut cu restul 30 % de baieti?

Si nu se stie statistica cat la suta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Cum am scris mai sus, la baieti procentajul celor au facut s3x e mult mai mic. Logic ca tu ca toti baietii vrei dar. cu cine? Ca fetele au pretentii de printese si un grup restrans de baieti Alfa au parte de majoritatea fetelor. O alta faza este diferenta de varsta intr-o relatie baietul trebuie sa fie mai invarsta ca fata... asa ca fetele sunt culese de tinere. Peste cativa ani poate faci la fel.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Nu, din 2 motive: 1. Un numar mai mic de baieti o fac cu mai multe fete( ca doar relatii alea nu dureaza prea mult, fetele prefera sa stea singure daca nu-si gasesc ce vor)
2. Varsta: baieti de peste 18 se cupleaza cu fete de sub 18. Fetele se maturizeaza mult mai repede ca baietii

| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu esti fraier, si daca nu ai facut ce? Nu doar in jurul la asta se invarte viata, sunt multe altele placute activitati de facut.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda cam ai dreptate, pai si eu la fel, daca nu am ce vreau, mai bine singur, e si logic asa, nu vad de ce doar fetele.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Mosotti):

Ce ai descris tu nu e logic si natural Baietii is programati sa fie atrasi de fete pentu simplul fapt ca au vagin. Dar incapacitatea de a gasi prietena naste tot feluri de frustrari care se dezvolta in abnormalitati, boli.
Pe cand fetele se simt atrase doar de undeva la 30% de baieti, restul trebuie sa le convinga prin aptitudini sociale, economice Mai demult era usor ca fetele prin mijloace economice si sociale erau fortate sa-si gaseasca un barbat dar azi o femeie isi poate gasi un job la fel ca un barbat sunt independente si multe prefera a sta singure avand aventuri tot cu aia 30%.

Relax si eu am absurditati din astea, ma prefac ca nu sunt interesat de fete etc dar in adancul meu stiu ca reactia mea e falsa, doar una de negare

| Mosotti a răspuns (pentru AlexDorinel):

Si tu te iei dupa asta? Judeca ca nu se invarte totul in juru la asta, fi baiat destept, trebuie sa te iei dupa niste prosti? Vrei sa fi prost ca ei?
Vezi de treaba ta si lasa-i pe ei. Ce treaba ai tu cu ce fac ei?

Eu niciodata nu m-am luat dupa altii, am facut ce am vrut eu, nu m-a interesat sa fiu ca ei, si mi-a fost mult mai bine.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si daca au vagin ce? Nu conteaza neaparat, trebuie sa iti si placa. Ca asa doar sex simplu, am si maini, si dame de consumatie, nu are sens sa ma incurc cu una doar pentru atata.
Si daca n-am merge f bine si manual, nu e absolut nici o problema, decat sa fie mai rau decat singur.

Si barbatii au penis cum au ele vagin, si oricum s-ar simti si ele bine cu un penis de care le place.
Deci e reciproc.

La mine nu e nici o negare, nu pot sta cu oricine daca nu ma atrage, dar asta e de bun simt. Stau cu una care ma atrage, e si logic sa fie asa, am avut vreo 3-4 oferte de ex si le-am refuzat, ca nu mi-au placut!
Una din ele a venit la mine si mi-a facut orice la sex, a venit de 2-3 ori, am cunoscut-o la psiholog, dar NU ma atragea si gaseam motive sa nu mai vina.

Deci nu e chiar asa. Mi-ar fi facut rau sa stau cu ea. Pe langa ca nu prea aveam discutii si pasiuni comune cu ea. Ea vroia relatie mai serioasa.

Si f bine fac si ele, sa nu stea cu cine nu le place, gandesc f bine ele, mai bine singure decat cu cine nu le place.
Daca unii barbati sunt prosti si sunt programati de bogda proste sa stea cu oricare, nu inseamna ca e in ordine, nu generaliza.

Si daca dezvolta boli doar ca n-au o p, atunci chiar nu ii duce mintea pe barbatii aia. Atat timp cat ai maini, te descarci f bine tensiunea aia sexuala, chiar daca nu e asa misto ca a face ssex, deci e ok pe partea asta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Stii ca cercetarile facute au constatat ca tinerii de azi fac mult mai putin sex, decat cei de acum 30-40 de ani?

Răspuns utilizator avertizat
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru AlexDorinel):

De unde stii tu ca bagau munca de la 9 ani? Ai trait pe atunci? Si atunci - mai aes atunci - era interzisa munca pana la 16 ani. Daca nu stii, nu te ambala.
Am avut ocazia sa citesc niste brosuri de educatie sexuala aparute in anii 1967-1968. Acelea erau cu adevarat de educatie sexuala. In una dintre ele era descrisa conceptia si contraceptia si se dadeau toate metodele de contraceptie. In scoli se facea, incepand cu clasa a 7-ea (gimnaziul era de 3 ani, 5-7 clase), se facea educatie sexuala: intr-o zi pe saptamana cu baietii, in cealalta saptamana cu fetele, cate o ora.
Asa ca daca nu stii, taci si citeste sau asculta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Tu esti virgin? Ca la cap sigur esti, ca este plin de vegetatie luxurianta precum zona amazoniana.

| CostinAlamariu a răspuns:

Nu exista niciun studiu facut in privinta asta. Si cine isi da cu parerea ar trebui sa stie ca opinia lui e la fel de valoroasa ca gunoiul pe care l-am dus la tomberon dimineata asta.

| Zuzu1991 a răspuns:

Virginity is strong in this one

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E irelevant ce este la modă. De ce te interesează aspectul ăsta al virginității altora?

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Omul a intrebat ca idee doar, il intereseaza asa pur si simplu. Asa cum si pe mine ma intereseaza raportul pensionari - oameni activi, si altele de genul. Ce nu te int pe tine, poate int pe altul, si invers, suntem oameni diferiti.

Oricum nu se stie ce a intrebat el, nimeni nu a facut o statistica, pana la 18 ani precis au facut destui sex, dar nu de la 11.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai pus 2 întrebări care se răspund una pe cealaltă laughing
Dacă luăm toți copii, 0-18, probabil doar vreo 5% nu sunt virgini. Dar dacă luăm doar categoria 12-18 lucrurile stau altfel.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Ori venim cu cifre sustinute de un studiu-doua, ori ne dam cu parerea, caz in care raspunsurile noastre vor fi apa de ploaie.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

100% în categoria 0-10 anihee hee

| morfeo a răspuns:

De unde ai tu informatia asta ca e la moda sa nu mai fii virgin la 11 ani? Daca ai vazut la tv un caz din asta nu generaliza!

Răspuns utilizator avertizat
| Supernatural1690 a răspuns (pentru morfeo):

Probabil ca nu a văzut la TV, ci de la alții sau ma rog în alta parte dar e posibil sa nu mai fii virgin la 11 ani...

| AndreeaWTS a răspuns:

Pentru eșantionul 15 - 19 ani

Bărbați
18% - nu au avut nici o relație sexuală
19% - au avut relații sexuale cu un singur partener
56% - au avut relații sexuale cu mai mulți parteneri
7% - fără răspuns
Femei
28% - nu au avut nici o relație sexuală
36% - au avut relații sexuale cu un singur partener
27% - au avut relații sexuale cu mai mulți parteneri
9% - fără răspuns

conform Raport de cercetare realizat de Centrul de Sociologie Urbană și Regională – CURS

Răspuns utilizator avertizat
| CostinAlamariu a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Ai fi draguta sa ne dai si un link?

| AndreeaWTS a răspuns (pentru CostinAlamariu):

Uite, citește studiul care nu există

https://library.fes.de/pdf-files/bueros/bukarest/12142.pdf

Pagina 102.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru AndreeaWTS):

Mersi de link, apreciez. Fara suparare dar nu prea ai citit bine ce scrie acolo.
Pentru eșantionul 15-19 ani jumatate nu au avut nicio relatie sexuala.
Ce ai spus tu acolo se aplica pentru toti respondentii (adica pana la 24 de ani inclusiv)

| CostinAlamariu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Deci pana la urma daca chiar vrei sa stii studiul asta dubios (care nici macar nu precizeaza numarul de indivizi din eșantion sau originea lor) spune ca intre 15 si 19 ani peste jumatate nu au avut nicio relatie sexuala

Răspuns utilizator avertizat
| CostinAlamariu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Cei de la oraș consideră o rușine să fii virgin. Deci exista si foarte multi care spun ca au facut desi n-au facut nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu este o regulă, Alex...și eu sunt de la oraș și am destui prieteni trecuți de 20 de ani care încă mai pun preț pe virginitatea până la căsătorie. Și până la urmă...e ceva destul de personal. În orice caz, virginitatea este normală și indicată până la căsătorie. O să vezi ce special o să fie atunci când vei știi că ea este prima ta femeie. happy Ascultasem despre un studiu care spunea că băieții au fost programați hormonal să caute repetarea primei experiențe intime (adică "prima dată" îți va rămâne bine întipărită în minte și vei dori să repeți experiența), iar fetele să se atașeze extraordinar de mult de primul lor partener intim. Îți dai seama ce bucurie și ce împlinire d.p.d.v. intim pentru cei ce intră virgini în căsătorie?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Păi virginitatea nu se referă la a nu avea copii...deși este în legătură cu asta oarecum. Copiii sunt o binecuvântare, însă la fel, în cadrul căsătoriei. Dar ca să îți răspund, nu, nu ar trebui să facem copii în afara căsătoriei.

| CostinAlamariu a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu dispare. Uita-te la studiul ala care zica ca la 19 ani 50% sunt inca virgini.
Bine, nu zic ca studiul ala e foarte corect. Probabil procentul e si mai mare deci majoritatea raman tutusi virgini

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, sunt de acord cu tine referitor la copiii in afara casatoriei. Dar in prezent sunt destule cupuri care sunt necasotorite, traiesc ca o familie si au si copii.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Da, însă există atâtea metode contraceptive... Deci nu prea e logic.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexDorinel):

Bine, dragă. happy

| DenqOO a răspuns:

Pentru unii trebuie sa nu mai fii virgin de cand te nasti. Sa nu fi surprins sa vezi oameni la peste 25, chiar 30 de ani virgini.
Si sa nu pui botul la colegii tai care spun ca au facut-o si isi trasnpun toate visele erotice in realitate si care arata fiecare fata din liceu ca deja si-au tras-o cu ea. MINT. Si asa ti se pare ca e la moda sa nu mai fi virgin inainte de 18 ani.
Iti zic ca asa era si cand eram si eu de varsta ta, chiar si mai mic, erau cativa baieti, disperati sexual...

| soriciculapte a răspuns:

De ce mai esti virgin daca e asa?