| AvalohAlyn a întrebat:

Am 3 intrebari despre Romania.
1.Ce obligatii are statul fara de cetatean sau mai precis care sunt drepturile cetatenilor romani?
2.Cum este asistenta sociala in Romania si cum ajuta statul Romania persoanele defavorizate?
3.Ce s-a schimbat la Romania de cand am intrat in Uniunea Europeana?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pare ca nu esti constient ca ar trebui sa scriem o carte ca sa raspundem la intrebarile tale.
Drepturile fundamentale ale cetatenilor Romaniei sunt prevazute in Constitutie si apoi dezvoltate intr-o multime de legi, inclusiv legi privind asistenta sociale si persoanele defavorizate.
Intrarea Romaniei in UE a adus destul de multe schimbari, inclusiv in legislatie, dreptul la libera circulatie in tarile UE, dreptul la munca in aceste tari, comert liber si fara taxe, etc.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Tu vrei sa stii cu adevarat aceste probleme sau vrei sa cunosti parerile altora? Daca vrei sa stii, pune mana pe carte si studiaza. Parerile altora sunt pe toate gardurile, sa folosesc o vorba din popor.

| kevin9 a răspuns:

1. Sa nu duci lipsa de nimc, sa traiesti ca un Jupan
2. Ii doare undeva
3. A ajuns nr1 la prostitutie pe EuroPA

xD