| PreaMulteNumeSuntInBazaDeDate a întrebat:

1-Sunteti de acord ca homosexualitatea sa fie legala?
2-Sunteti de acord ca homoseualii sa se poata casatori la primarie?
3-Sunteti de acord ca homoseualii sa poata adopta copiii?
4-Daca nu de ce?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

1) E legala deja
2)Sunt de acord
3)Nu, pentru ca deja ar fi ceva rau pentru acei copii sa se dezvolte in acel mediu. De asemena homosexualitatea s-ar inmulti drastic. Suntem de acord, dar intr-o oarecare masura.

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

1.La noi deja este legala, respectiv nu sunt pedepsite relatiile homosexuale, la fel si in alte tari.
2.Nu sunt de acord si nici legea noastra nu este. Si nu vad la ce ar folosi o astfel de casatorie.
3. Legea romana a adoptiilor permite adoptia si de catre o singura persoana, fara a conditiona adoptia de orientarea sexuala a adoptatorului. In orice caz nu orientarea sexuala duce sau nu la reusita unei adoptii.

NOname
| NOname a răspuns:

1. Legală în toată lumea, nu doar pe alocuri? Da.

2. Da, desigur.

3. Da.

suntserios
| suntserios a răspuns:

1 homosexualitatea e legala

2. treaba lor ce fac atat timp cat nu e in public

3. nu pentru ca respectivul copil nu are de ales intre a tra intro familie normala si una de homosexuali.

| corbulalbrosu a răspuns:

De 3 ori DA. Pentru cei care se opun din motive religioase sau morale le aduc la cunostnta ca incet dar sigur homosexualitatea si drepturile lor sunt acceptate si legiferate in tot mai multe state astfel ca volens-nolens romanasii puritanii vor trebui sa accepte ca traiesc intro societate cu principii democratice.

| Syndre a răspuns (pentru corbulalbrosu):

+1. Homofobii vor fi priviți în viitor cum sunt priviți acum cei care se opuneau relațiilor interasiale.

| Fatamuntilor a răspuns:

Intr-o societate libera si democratica NU ar trebui sa existe asemenea probleme legate homosexualitate...
Probabil va trece multa apa pe Dunare, pana cand va fi schimbata mentalitatea omului! Sunt idei preconcepute legate de religie probabil.
Trecand peste ideea despre mentaliate. de ce nu! Atata timp cat se respecta legile, fiecare are voie sa se se casatoreasca cu cine vrea.
Legat de adoptarea copiilor se spune ca se cauta o familie (sau o persoana ) pentru fiecare copil ce se vrea adoptat.

| Neo12 a răspuns:

Nu sunt de acord cu nimic pentru că Dumnezeu a lăsat femeia şi bărbatul. Practic nu mai avea rost să facă femei. dacă bărbaţii fac asta. Nu văd ce viaţă ar putea avea un copil şi cum ar creşte între doi bărbaţi.
Lumea asta deja o ia pe altă cale, dar nu cea bună.

| Otto2014 a răspuns:

1.E legala deja.
2.Nu,nu sunt de acord
3.Nu,ar fi mai bine ca copilul sa aiba o familie normala
4.Pentru ca sunt contra homosexualilor.

| Gabitzu246 a răspuns:

1. Nu
2.NU.
3.Imagineazati ca ai fost adoptat de catre parinti homosexuali, cum ar fi? evident ca nu sunt de acord.

| Syndre a răspuns:

1. E deja legală, lăsând la o parte toate statele primitive din lumea a 3a.
2. Da.
3. Da.

| pistolulcuapa a răspuns:

Ma intrebi de ce? De armaghedon sa ma treci strada