| DanielDanny a întrebat:

A facut cineva din familie pensie de invaliditate si am depus dosaru, acolo au spus ca in vreo 40 zile primeste decizia!
Atat vrea sa aflu, cat timp a durat pana a primit decizia si pensia? De la persoane care au mai trecut prin asa ceva, adica nu vreau sa va pierdeti vremea cu presupusuri daca nu stiti!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, cam atat dureaza.
Eu am depus dosarul, este drept ca pentru pensie de varsta, la 1 martie si am primit decizia pe la jumatatea lunii aprilie.

| dullcat a răspuns:

Din ce stiu eu trebuie sa te vada o comisie care decide daca primesti sau nu astfel de pensii? Sper sa nu incurc denumirea, cunosc un caz in familie.