| Antisistem11 a întrebat:

A fost fanta special creată pentru hitler sau e doar o legendă urbană?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

VW a fost pentru Hitler creat nu Fanta laughing
Vad ca ai pus o multime de intrebari legate de nazisti dar societatile care au vandut produse catre ei nu insemneau ca-i ajutau sau sustineau cu ceva ci pur si simplu le luau banii pe produse.
Daca in SUA cineva iti vinde o arma el nu ti-o vinde cu scopul ca tu sa ucizi pe cineva ci pentru a face el bani pe marfa vanduta.
Cu posibilitatea de a ma face lumea rasist, xonofob etc dar nazistii pe langa enormul rau pe care l-au facut ucigand milioane de oameni pot spune ca au avut in diabolicitatea lor si ceva 'bun', scaparea de evrei ne-ar fi facut acum sa nu fie evreii cei care conduc lumea, si nu ma refer la cei din Israel ci la cei mai puternici oameni din lume majoritari cetateni ai Statelelor Unite care fac atata rau, cei care se numesc Noua Ordine Mondiala, cei care ucid oameni nevinovati, cei care se afla in spatele covid-19, cei care fac teste prin spitale pe pacienti fara ca pacientii sa aiba habar, cei care incep razboaie si tot ei le inchid, cei care sunt mai rai decat Satan in sine...deci nici Hitler nu a fost cel mai rau dintre rai, sunt destui si mai rai de atat.
El a avut un plan, o viziune, din punctul meu de vedere vazand ca atata rau fac tocmai rudele celor ucisi la holocaust, parca il inteleg...din punctul meu de vedere aici sunt stiinte izoterice la mijloc si practici oculte, cineva sau ceva, o entitate i-a aratat cumva lui hitler ce o sa se aleaga daca lumea va fi condusa de evrei si iata ca asta este.
Am pus problema pentru unii din punct de vedere nestiintific, e adevarat, dar generalul Strainu m-ar intelege cel mai bine happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu a fost create special pentru el.
in momentul in care SUA a intrat oficial in razboi firmele americane nu au mai avut voie sa faca export.
Cola avea deja o fabrica locala in Germania doar ca nu mai puteau sa le trimita ingredientele din SUA. Asa ca fabrica locala a inventat Fanta pentru a multumi piata locala. A fost doar ao afacere

| Mirel4412 a răspuns:

Hitler era fan fruti fresh ( sa nu mai spui la nimeni)

| IonutzCatalin a răspuns:

Este doar o legenda, nimic mai mult